Instalace SW Brauanlage jednoduše

Návod na instalaci software pro řízení varny -Brauanlage. Autor už SW na svých stránkách neposkytuje takže je umístěný v sekci [wpfilebase tag=fileurl id=6 linktext=downloads /] odtud ho stáhněte  a uložte do počítače na disk.

Před instalací software Brauanlage je nezbytnou podmínkou mít v počítači nainstalované “ runtime knihovny Microsoft Visual Basic 6.0
A dále je potřeba mít v počítači zaregistrované knihovny MSCOMCTL.OXC a COMDLG32.OCX, knihovny je možné zaregistrovat ručně vy však použijte aplikaci Regsvr32tool , pomocí které je zaregistrujete jednoduše. Všechny soubory jsou připraveny v základním balíčku který si stáhněte  v následujícím odkazu [wpfilebase tag=fileurl id=3 linktext=KnihovnyBA /].

Regsvr32tool

Regsvr32tool

Tento balíček SW obsahuje všechny potřebné pomocné soubory pro instalaci sw Brauanlage takže instalace bude jednoduchá krok za krokem. Autor  Brauanlage nedovoluje ukládat software na jiných stránkách než jeho, proto instalační balíček neobsahuje vlastní instalační soubor, ten však už máte stažený.
Návod k instalaci je psaný především pro windows XP, pokud máte Visty nebo Windows 7 nezapomeňte že všechny soubory musíte spustit jako administrátor.

Po stažení balíčku pusťte soubor KnihovnyBA.exe stažený  ze stránek, ten se nainstaluje do adresáře na pevném disku C:/Program1. Přejděte  do adresáře c:/Program1 v němž jsou umístěny adresáře hardware a knihovny.
V adresáři c:/Program1/knihovny nejprve spustíte soubor „VB6.0-KB290887-X86.exe“ tím se nainstalují potřebné knihovy.

Poté spusťte soubor regsvr32tool_0.3.exe pomocí kterého zaregistrujete potřebné knihovny MSCOMCTL.OXC und COMDLG32.OCX, Po spuštění instalace odklikejte „next“ „I agree“ a „Finish“
Spusťte aplikaci „Regsvr32tool“ (tlačítko Start -Všechny programy-CassisSoftworks-Regsvr32tool)
Po spuštění „Regsvr32tool“ stiskněte  tlačítko „Browse“ a najděte na disku C: adresář C:/Program1 v něm se zobrazí knihovny potom klikněte na OK
V dalším kroku stikněte Select all a register, zobrazí se zelené hlášení, oba řádky končí OK.
Potom nainstalujte software Brauanlage, při instalaci zvolte jako adresář pro instalaci  software Brauanlage  umístění  —-   c:/Program1   —- TO JE DŮLEŽITÉ PRO SPRÁVNOU FUNKCI

V adresáři c:/Program1/hardware jsou umístěny popisy teploměru a reléové karty, ten klidně můžete smazat, ale není to nutné. Zbývá jen počítač restartovat  a je to hotové.  Spusťte program s připojenými kartami (minimálně teplotním čidlem)  pravděpodobně se zobrazí chyba “ Runtime Error 13″  která je způsobená nastavením jazykové sady na češtinu. Tady je nutné ještě změnit nastvení jazykové sady na Angličtina. Jak na to popisuje  Franta – OK1DDA  na svých stránkách http://hobby.framax.cz/?page_id=968.

zjednodušeně:

– kliknout ovládací panely,  místní a jazykové nastavení

– vlastní nastavení nastvení  desetinný oddělovač, zde změníte čárku na tečku

– klávesnici zaměnit za Anglickou primární

Potom spusťte program Brauanlage a měla by se zorazit teplota.